Lagoon 46 (2022) on Lagoon 450 F mallin seuraaja, jonka kehittyneet ominaisuudet mahdollistavat mukavan ja helpon purjehduksen. Vene on suurin malli, jonka voi vuokrata ilman ammattikipparia.
Veneen avarat ja valoisat sisätilat, sekä ylelliset hytit tarjoavat suojaa ja yhteisiä nautintohetkiä. Sofian matkassa viihdyt sekä kannen päällä että alla!
SOFIA ON TASOKAS LAGOON -KATAMARAANI
Rentoudu kannella, ylä-ohjaamossa tai trampoliinilla
Sofia on varusteltu tasokkaasti. Siinä on mm. generaattori, ilmastointi ja vesikone. Kattavaan varusteluun sisältyy lisäksi mm. 43″ Smart TV, stereojärjestelmä, jääpalakone, mikroaaltouuni, Nespresso-kahvikone, SUP-lauta, snorklaussetti (10 kpl) sekä Highfield CL 340 GT -apuvene + 20 hv perämoottori.
Flybridgellä on hyvä navigointivarustus, ml. 16″ B&G plotteri. Veneessä on myös courtesy lights – optio ml. upea kansivalaistus. Sekä terassin että flybridgen suojana on seinäkkeet, joiden avulla vuokrakausi alkaa aikaisin keväällä ja päättyy vasta marraskuussa.
Meillä on pitkä kokemus Lagoon-katamaraaneilla purjehtimisesta ja charter-palveluista. Jos haluat lisää tietoa veneistä tai palveluistamme, älä epäröi ottaa yhteyttä!